Home > Aktualności > Morskie Oko

Morskie Oko

Byliśmy na wycieczce na Morskim Oku. Było pięknie, doświadczyliśmy jednak na własnym ciele, że marsz to nie dla nas. To zbyt wolne i męczące przemieszczanie. Końcówkę pobiegliśmy, mimo że ubrani byliśmy w kurtki.

Niestety zostawiłem w Japonii mój wysłużony aparat, dlatego zdjęcia robiłem telefonem.

Pogoda jak na koniec listopada jest rewelacyjna!

 

Be Sociable, Share!
Kategorie:Aktualności
 1. MMM
  Listopad 30th, 2011 at 08:45 | #1

  Pięknie! Takie widoki dodają sił na zdjęciach a co dopiero na żywo. Zazdroszczę. Udanego pobytu w Zakopanem.

 2. bartek
  Listopad 30th, 2011 at 11:53 | #2

  prawie jak u mnie w parku szczęśliwickim;) a tak na serio to też zazdroszczę tych okoliczności przyrody. Powodzenia i 3mam kciuki za budowanie formy!

 3. Listopad 30th, 2011 at 11:59 | #3

  @MMM
  Dokładnie tak jest. Patrząc z góry na Morskie Oko, zatrzymałem się na chwilę, żeby zapamiętać ten widok na najbliższych kilka tygodni w Warszawie. To jak ładowanie baterii.
  Zdjęcia niestety nie oddają tego widoku, tych kolorów…

 4. puella
  Grudzień 3rd, 2011 at 19:10 | #4

  teraz Mariuszku nie wybieraj się czasem na wycieczkę! TOPROwcy ostrzegają, że jest ślisko i niebezpiecznie 😛

 5. Grudzień 3rd, 2011 at 19:25 | #5

  @puella
  Nie jest źle, podeszwa waflowa daje radę. Dzisiaj było 5 stopni.

 6. Grudzień 18th, 2011 at 19:56 | #6

  Hej! Też byłem na obozie na początku grudnia w Zakopanem. Też często podczas wycieczek byliśmy zmuszeni do przechodzenia w marsz pod ostre góry. Piszesz że marsz jest nie dla Ciebie. Czy uważasz że nieefetywnym środkiem treningowym są wycieczki po takich górach w tym okresie? Czy lepiej wybrać Karkonosze lub inne bardziej płaskie góry?
  Osobiście sądzę że Tatry są idealne jeśli chodzi o ten okres, bo tutaj budujesz nie tylko wytrzymałość ogolną, ale i siłę. Wydaje mi się, że w grudniu również intensywny marsz po ostrych górach przynosi dobre i pożądane skutki dla przyszłej formy. Co o tym sądzisz?
  pozdrawiam serdecznie :),
  Karol

 7. Grudzień 18th, 2011 at 22:28 | #7

  @Karol
  Wydaje mi się, że im większa specjalizacja, tym mniej powinno się chodzić. Wycieczki biegowe są świetne, ale nie dla mocno zaawansowanych. Ja w młodszym wieku całą swą obecną wytrzymałość zbudowałem na górskich marszobiegach. W Zakopanem w sumie byłem już ponad 25 razy.
  Mój organizm w tej chwili nie przyjmuje już dłuższego chodzenia, zwyczajnie dużo bardziej zmęczę się marszem na dystansie 10 km (nawet w płaskim terenie), niż rozbieganiem na dystansie 20-25 km.
  Mięśnie pracują wówczas w inny sposób. W końcu też po to trenujemy, żeby w danej specjalności osiągnąć mistrzowski poziom, więc organizm przebudowuje się dokładnie pod dany rodzaj wysiłku.
  Dlatego teraz w górach wybieram bardziej płaskie trasy.

 8. Grudzień 19th, 2011 at 00:44 | #8

  Rozumiem, w sumie przy Twoich wynikach pewnie rzeczywiście to chodzenie może nie byc najlepszym pomysłem. Ale ja po sobie czuję, gdy wracam z takiego obozu, że po pewnym czasie jest moc, mam wrażenie że głównie dzięki tym wielkim przewyższeniom jakie się pokonuje nawet marszem po Tatrach wysokich, przy którym tętno nierzadko przekracza tętno charakterystyczne dla wysiłku progowego. Z jednej strony – po to jest okres przygotowania ogólnego, by stosować w nim niekoniecznie specjalistyczne środki, ale z drugiej, przy tak wysokim poziomie jaki prezentujesz zapewne nie ma miejsca w treningu na inne formy budowania wydolności niż „czyste” bieganie.
  Dzięki za opinię 🙂
  pozdrawiam i życzę jak największych sukcesów w 2012, w szczególności kwalifikacji i świetnego wyniku sportowego na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie!!!!

 1. Brak jeszcze trackbacków