Home > Aktualności > uśpiona moc

uśpiona moc

Biegam dosyć regularnie, choć z krótkimi przerwami na leczenie urazu, który całe szczęście coraz mniej daje o sobie znać.

W sobotę przebiegłem trzeci już w tym sezonie cross na trasie w Płocku. Zawsze, kiedy jestem u rodziców, w podobnym okresie treningowym, kręcę kółka na milowej pętli w Lesie Maszewskim.

Tym razem był to cross życia. Średnio biegłem poniżej 3:30 na tętnie średnim 157 ud./min. Pierwszy był powyżej 3:40 i o 10 uderzeń na minutę wyżej. W sobotę po prostu czułem w sobie moc. Jest to wspaniałe uczucie, lata treningu dają coraz lepszą dyspozycję, pewne treningi i prędkości są już dobrze dopracowane, wszystko żeby szybciej biegać podczas głównych zawodów – mam nadzieję, że tak będzie. Oby teraz zdrowie dopisywało, a jak dalej będę się podobnie czuł, to o formę na wiosnę jakoś się nie martwię.

Teraz jeszcze przez miesiąc nie robię żadnych szybkich, wymagających treningów. Raz ze względu na nogę, a dwa zwyczajnie jeszcze za wcześnie.

Cała ekipa na treningu.

to tak wyglądają polskie drogi???

Be Sociable, Share!
Kategorie:Aktualności
 1. bartek
  Styczeń 16th, 2012 at 08:16 | #1

  Aż miło przeczytać o takich postępach:) ile wyszło kilometrów? pozdrawiam, b

 2. Styczeń 16th, 2012 at 22:09 | #2

  @bartek
  Dzieki za pozdrowienia – przydadzą się 🙂
  Biegu w drugim zakresie wyszło ok. 12 km, całość to jakieś 20 km. Od lutego będą 14, 16 i aż do 30 km. Taki popularnie zwany II zakres w crossie, to dla mnie dużo lepszy trening, niż bieg po płaskiej nawieżchni i ze stałą prędkością – zawsze daje mi lepsze efekty.
  Również wszystkiego dobrego!

 3. Mikołaj
  Styczeń 17th, 2012 at 09:50 | #3

  Mariusz, mam pytanie: kiedyś przeczytałem, że bieganie na śniegu nie daje pożądanych efektów, gdyż jest to zbyt miękka nawierzchnia (podobnie jak dukty leśne), podobno przy częstym bieganiu na takich nawierzchniach traci się szybkość. Co o tym myślisz?

  Z góry dziękuję, powodzenia w dalszych treningach i zdrowia!

 4. bartek
  Styczeń 17th, 2012 at 12:58 | #4

  Mariusz, a może wybierzesz się w najbliższą sobotę do falenicy?:) to dopiero cross godny polecenia:) 2 tygodnie temu biegłem Iraz w życiu cos takiego i myślałem że płuca wypluję – super trening siłowy (3 pętle po 3,33km i na każdej 7 podbiegów)

 5. Styczeń 17th, 2012 at 17:02 | #5

  @Mikołaj
  Witaj,
  Nie da się ciągle trenować na asfalcie(biegacze uliczni), czy na tartanie(bieżniowcy), to groziłoby kontuzją. Miękkie, jednak nie za miękkie nawierzchnie są znacznie lepsze do treningu(np. leśne dukty, polne lub parkowe naturalne ścieżki/drogi). Oczywiście czasami trzeba biegać po nawierzchni jaka czeka nas na zawodach, jednak niezbyt często (2-3 razy tygodniowo przy treningu wykonywanym codziennie, w okresie ukierunkowanym i specjalnym, robiąc trening na prędkościach startowych lub bliskich startowym).

  Problem ze śniegiem jest taki, że się ślizgamy, obciążając niestety mocno nasz układ ruchu, tracąc prędkość i technikę. Z kolei biegając w terenie naturalnym, być może szybkość spada, jednak za to podnosi się siła, co sądzę w ostatecznym rozrachunku się kompensuje, a jest bezpieczniej.
  Również życzę dużo zdrowia!

 6. Styczeń 17th, 2012 at 17:46 | #6

  @bartek
  Witam,
  W weekend będę już w Kenii 🙂
  Jednak bardzo chętnie kiedyś wybiorę się do Falenicy, gdzie jeszcze nie biegałem. Być może w lutym, data 18-stego jest całkiem prawdopodobna, zobaczymy jak będzie to pasować do przygotowań.

 7. bartek
  Styczeń 17th, 2012 at 20:03 | #7

  Fakt:) zapomnialem o Kenii, ale Ci zazdroszcze:) w takim razie licze razem z przyjaciolmi-kibicami, ze 18 lutego uswietnisz falenice swoja obecnoscia, ja wprawdzie zapewne przybiegne na mete jakies 10-12 min po Tobie, ale zawsze to duza atrakcja pobiec w jednym biegu:)
  To 3mam mocno kciuki za kenijskie przygotowania z nadzieja ze wrzucisz co jakis czas mini-raporcik:)

 8. Mikołaj
  Styczeń 17th, 2012 at 21:00 | #8

  dziękuję bardzo za odpowiedź, udanego wyjazdu, przygotowań i sierpnia spędzonego w Londynie 🙂

 9. kamilo
  Styczeń 18th, 2012 at 21:32 | #9

  Witam!
  Ukazała sie juz mapa maratonu w łodzi. Ciekaw jestem czy organizatorowi uda sie ułozyc szybki bieg-skoro ogladałes trase to zapewne takie przymiarki sa;-) Ciekaw jestem kto z polaków tam pobiegnie, a kto wybierze sie do Dębna- moze masz jakies mniej lub bardziej oficjalne informacje?
  Pozdrawiam i spokojnego lotu życze!

 1. Brak jeszcze trackbacków