Home > Aktualności > Iwona, Artur i Mariusz na Igrzyska

Iwona, Artur i Mariusz na Igrzyska

Fajnie, że startuję w tak popularnej konkurencji. Super, że można liczyć na wsparcie kibiców. Rewelacyjnie wiedzieć, że tylu osobom zależy na rozwoju Maratonu w Polsce!

Między innymi kliknięcie w Lubię to na Facebooku pomaga, zwraca uwagę na problem, pokazuje zapotrzebowanie widzów Igryzsk Olimpijskich. My wymienieni w nagłówku zawodnicy, bardzo chcemy jechać do Londynu i reprezentować nasz kraj. Jeśli dostaniemy szansę, to będziemy walczyć i z pewnością Was nie zawiedziemy!

Be Sociable, Share!
Kategorie:Aktualności
 1. bartek
  Kwiecień 25th, 2012 at 19:05 | #1

  Wyglada na to, ze akcja idzie w dobrym kierunku i niezla sie rozwija…:) Mariusz, jesliby sie udalo to planujesz jakies starty kontrolne? Ew. Co planujesz treningowo i startowo gdyby jednak sie nie udalo?

 2. Kwiecień 25th, 2012 at 19:49 | #2

  Nie mam planu zastępczego, myślę ciągle, że się uda, bo wiem jak szykowałbym się do Igrzysk. Może i się łudzę…

 3. bartek
  Kwiecień 25th, 2012 at 20:09 | #3

  Tu nie chodzi o zludzenia, to normalne u prawdziwych fighterow, walczy sie po prostu do konca, bez kalkulacji… To dlatego tacy jak Ty nigdy nie schodza z trasy!

 4. Piotr Klimiec
  Kwiecień 25th, 2012 at 22:29 | #4

  Nie mam konta na FB ale jak najbardziej popieram akcję! Trochę martwi brak zainteresowania akcją dwóch największych portali biegowych w tym kraju. Gdyby one coś napisały na pewno by się coś ruszyło. Warto powalczyć – dla siebie – dla kibiców. Maraton ma to do siebie, że na trasę może wyjść każdy i dopingować swoich bez płacenia za bilety. Dodatkowo w Londynie mieszka sporo emigracji!

  Mariusz, w twoim bieganiu widać bardzo dobry progres a co najważniejsze ‚pattern’ – sukcesywne poprawianie wyników. U Artura to ten wynik jest jednak trochę zastanawiający. Może pobiegł maraton życia? W kolejnym maratonie na pewno będzie poniżej 2:11! Oby olimpijskim!

 5. cenek
  Kwiecień 26th, 2012 at 01:42 | #5

  @bartek
  w zeszłym roku zszedł…

 6. Kwiecień 26th, 2012 at 09:20 | #6

  Chyba każdy ma w swojej historii nieukończony bieg i nie ma się tak naprawdę czego wstydzić, przynajmniej jeśli chodzi o starty typowo komercyjne, będące próbami, drogą do celu. http://mariuszgizynski.pl/index.php/2011/04/nie-tym-razem/
  Myślę, że Bartkowi chodzi o coś innego.

 7. bartek
  Kwiecień 26th, 2012 at 15:02 | #7

  Pewnie, że chodziło mi głównie o imprezy wyższej rangi niż biegi komercyjne, ale też o charakter zawodnika. Myslę, że MAriusz jest takim typem, który nie poddaje się tylko dlatego, że coś go tam pobolewa albo z innych powodów czuje się niekomfortowo, np. z powodu gorąca, co udowodnił w Barcelonie. Ważne, jest też to, żeby nigdy się nie poddawac, nie tylko na trasie, tak jak teraz – do końca walka o realizację celu jakim jest start w Londynie

 8. pawel
  Kwiecień 26th, 2012 at 21:26 | #8

  Mariusz się nie poddaje, bo Mariusz jest jak cyborg:) i tym bardziej start w Londynie się należy:)))

 9. lukasz
  Kwiecień 26th, 2012 at 23:30 | #9

  Sądzę, że wymownym pozostaje fakt, że wysyłając naszych maratończyków do Londynu (Giza, Kozłowski), posyłamy osoby, które plasują się w pierwszej 10 tabeli wyników 2012 biegaczy z Europy. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie przekonywujące! Nie wysyłamy outsiderów!

  Łatwo zatem sobie wyobrazić anegdotkę, że w sytuacji gdy zakładając, że każde Państwo Europejskie ustala krajowe minimum olimpijskie na poziomie 2:10:30….i co się dzieje?
  A no to, że na Olimpiadzie w koronnym dystansie jakim jest maraton będzie raptem 6-8 Europejczyków……i smieszno i straszno….

  Dalej przenosząc powyższe na grunt piłkarski, wyobraźmy sobie co by się działo, gdyby nasi Piłkarze zajmowali taką lokatę w Europie jak nasi biegacze? Bogowie na piedestale!
  Pojechaliby na Olimpiadę? Pewnie już miesiąc wcześniej na odpowiednią aklimatyzację! Argument w postaci, że piłka jest bardziej popularna i widowiskowa niż dyscyplina maratońska jest wręcz żenujący i dyskryminujący rzecz jasna…. Swoją drogą zupełnie nie złośliwie, ale zapewne z grupy nie wyjdą…..
  Zatem trochę rozsądku Panowie z PZLA.
  Notabene jak czytam wywiad dyrektora Piotra Haczka, który mówi o korelacji wyników, gdzie jakiś wspólczynnik wydaje mu się mały jakiś duży ale jak przyznaje nie jest pewien…..to nie jest to już niesmaczna niewiedza, ale obrzydliwe nieuctwo i kompletny brak profesjonalizmu.
  Rzecz jasna nie musi się znać na statystyce, czy ekonometrii, ale jak na coś się powołuje publicznie w niebłahej sprawie to wypadałoby żeby to rozumiał.
  Mój Promotor powiedział do mojego kolegi podczas ustnego egzaminu: „nie używamy słów których nie rozumiemy”…przyjdzie Pan na egzamin warunkowy jesienią!
  Haczka też bym posłał ……
  Powodzenia Mariusz!
  Życzyłbym takiej osobowości, sympatyczności, otwartości i zdrowego rozsądku Mariusza, działaczom PZLA! (nie znam osobiście Mariusza, ale wnioski na podstawie bloga i biegu Warsaw Truck Cup:)

  Więcej empatii działacze PZLA, nie wysyłamy outsiderów i najzwyczajniej za osiągnięte ostatnio wyniki wyjazd do Londynu się należy, nie robicie łaski!

 10. bartek
  Kwiecień 27th, 2012 at 20:33 | #10

  dlaczego kasujesz moje i swoje posty??????

 11. Kwiecień 28th, 2012 at 09:31 | #11

  Kurcze, nie znam sprawy, ale to wygląda na jakąś schizofrenię, może nicki trzeba zmienić:)) pozdro

 12. Pawel
  Kwiecień 28th, 2012 at 10:43 | #12

  Kuba ja mam dokladnie takie samo wrazenie, ale mam dobra rade…. Z takimi sie nie dyskutuje, bo sprowadzi cie do swojego poziomu i pokona doswiadczeniem;))) olac to;)

 13. bartek
  Kwiecień 28th, 2012 at 12:30 | #13

  mariusz przesadzasz z tym wszystkim, jesteś za słaby na IO. ja obstawiałem że nie uzyskasz wskaznika i się nie pomyliłem.
  teraz na siłę chcesz zostać olimpijczykiem, co bardzo mnie śmieszy,,,
  wiedziałeś doskonale jakie masz minimum ponad rok i nie daleś zwyczajnie rady, czy tak ciężko się z tym pogodzić?????????

 14. ania gizynska
  Kwiecień 28th, 2012 at 15:02 | #14

  @bartek
  Pogodzenie sie z faktem, ze wynik 2:10:30 jest jeszcze troche poza zasiegiem to jedno, ale pogodzenie sie z faktem, ze gdyby Mariusz reprezentowal inny kraj europejski z wyjatkiem Holandii czy Francji, to na IO by pojechał, to zupełnie co innego i o to własnie rozgrywa sie to cała debata.
  O tym ze minimum jest zbyt wysrubowane w Polsce tez mowilo sie juz wczesniej, nie tylko na tym blogu.

 15. Kwiecień 28th, 2012 at 20:45 | #15

  @bartek
  Jak chcesz dalej pisać na tym blogu, to zmień ton i zastanów się nad swoimi wypowiedziami, bo jest to bardzo męczące, ciągle się powtarzasz, a jeśli uaktywniasz się w ostatnim tygodniu przed najważniejszym Maratonem w moim życiu i próbujesz wytrącić mnie z równowagi, to jest to przede wszystkim nieeleganckie.

  Forum jest administrowane i nie pozwolę, żeby poziom był jak z onetu. Koniec w tym temacie!

 16. Marcin Żuk
  Kwiecień 28th, 2012 at 22:07 | #16

  angielska akcja na Facebooku przyniosła skutek – Lee Merrien wystartuje na Igrzyskach!

  https://www.facebook.com/SelectLeeMerrien

 17. kamilo
  Kwiecień 29th, 2012 at 14:15 | #17

  Marcin Chabowski dzisiaj 2.10.07- Mariusz w tej chwili jako 4 Polak, tak więc gdyby minimum było z Pekinu, Mariusz niestety zostałby i tak w domu….

 18. Kwiecień 29th, 2012 at 16:57 | #18

  @kamilo
  Trudno… przegranie z chłopakami, którzy byli lepsi nie jest problemem, a to że ludzie o nas walczyli, to chwała im za to, mam nadzieję, że Artur, Iwona i ew. Olga na tym skorzystają.

 1. Brak jeszcze trackbacków