Home > Aktualności, Nike > podejście nr 3

podejście nr 3

Od przedwczoraj po drugiej tym razem 5-cio dniowej przerwie znowu zaczynam biegać. Same krótkie rozbiegania, ale jaka to radość…(o tym już kiedyś pisałem, ale tu nasuwa się wniosek, że im dłużej trenuję, tym bardziej mi zależy – być może dlatego, że się poprawiam i marzenia są coraz bliżej).

Dostałem ostatnio spartphona, który obsługuje system Nike+. Do razu wypróbowałem aplikację. Muszę przyznać, że daje radę! Nie jest to oczywiście profesjonalne narzędzie do pomiaru dystansu, czasu, tempa biegu itd. jednak dla osób biegających dla przyjemności to rzecz godna polecenia. Nie trzeba żadnych dodatkowych elementów – tylko telefon!

Aplikacja jest darmowa, a obsługuję ją system w iPhone i Android (nowa wersja). Ściąga się bardzo szybko i równie prosto obsługuje. W czasie biegu na bieżąco informuje za pomocą komuniatów głosowych o czasie i średnim tempie. Ja miałem ustawiony komunikat co każdy kilometr. Można też w każdej chwili podejżeć swoje położenie na mapach google, odbierać rozmowy udając, że się nie sapie (też tak miałem), wtedy zapis biegu działa w tle bez pauzy.

Najfajniejsze w systemie Nike+ to społeczność – ponad 6 milionów użytkowników rywalizujących w przeróżnych wyzwaniach – sam się kilka razy wkręciłem w różne eventy np. państw, czy miast. Kiedyś stowrzę rywalizację dzielnic Warszawskich, jak przeprowadzę się na Bemowo, żeby zgrzać Tych z Ursynowa 😉

Kategorie:Aktualności, Nike
 1. Paweł
  Lipiec 24th, 2012 at 17:53 | #1

  Trochę nie w temacie ale pozwolę sobie na łamach tego bloga zapytać Pana jako mojego biegowego guru o ubiór na maraton. Właśnie jestem w trakcie dokonywania zakupów na debiut w trakcie jesiennych maratonów i zastanawiam się czy w praktyce bieganie w czarnej koszulce czy czarnej czapce faktycznie przekłada się na większe odczuwanie niedogodności wysokich temperatur podczas upalnych maratonów czy to tylko taki panujący mit ?

 2. Lipiec 24th, 2012 at 21:42 | #2

  Witaj Paweł,
  Biały kolor to znacznie lepsze rozwiązanie.
  jasne kolory działają tak, że nagrzejesz się znacznie później, ponieważ kolory ciemne szybciej szybciej przejmują temperaturę. Zrób sobie prosty test – dotknij na nasłonecznionym parkingu 2 samochodów – czarnego i białego, a przekonasz się na własnej skórze.
  Czarny kolor natomiast znacznie lepiej chroni przed promieniami UV, które potrafią poparzyć skórę, dlatego Beduini ubierają się często na czarno – jest im znacznie cieplej, jednak to mniejsze zło.

  Podobnie działa cały strój podczas przebywania na słońcu, jednak okrycie głowy ma największe znaczenie.

 1. Brak jeszcze trackbacków