Home > Aktualności, zawody > Zapraszam na Praską Dychę!

Zapraszam na Praską Dychę!

Już 19 sierpnia odbędzie się V Praska Dycha. W programie na początek Marsz Nordic Walking, natępnie „Bieg Otwarty” na 10 km, a na koniec „Szybka Dycha” – wyścig dla biegaczy z życiówkami poniżej 46 minut. Wyniki z biegu otwartego i szybkiego sumują sie do wspólnej klasyfikacji.

Ja mam nadzieję przygotować się, wystartować i szybko pobiec, bo trasa jak najbardziej temu sprzyja – jest płaska i osłonięta od wiatru, jest na pętlach, więc doping zapewniony, wieczorna letnia pora to kolejny jej atut.

Jestem jednym z organizatorów. Zadbamy, żeby każdy bez przeszkód mógł walczyć o najlepszy rezultat i był po zawodach zadowolony.

Każdy biegacz na mecie dostanie piękny tłoczony medal produkowany również przez biegacza, medalistę Mistrzostw Polski w Maratonie. W pakiecie startowym znajdować się będą profesjonalne koszulki z kolekcji Nike Running z logiem biegu. Mamy mnóstwo nagród od salonu biegowego ForPro. Dla najlepszej drużyny okazały puchar i lot balonem nad Warszawą i wiele innych nagród na które każdy ma szansę – to niespodzianka.

Zapraszam do zapisów i życzę powodzenia!

Be Sociable, Share!
Kategorie:Aktualności, zawody
 1. Sierpień 1st, 2012 at 10:53 | #1

  Szkoda, że to tak daleko ode mnie. Dobry pomysł, z rozdzieleniem tych wolniejszych od tych szybszych. Mi udałoby się nawet zaliczyć do tych pierwszych 🙂 No i bardzo ciekawe nagrody! Fajną imprezę macie!

 2. bartek
  Sierpień 1st, 2012 at 15:22 | #2

  zapisałem sie na szybką dychę! cieszę się, że jest ten bieg – muszę się odbudować po biegu Powstania Warszawskiego:)

 3. Sierpień 1st, 2012 at 16:22 | #3

  Ucieszyłem się z początku bo 19 sierpnia poranek mam wolny ale potem entuzjam opadł bo bieg jest o 16 a ja na 17:00 do pracy więc nie ma szans abym się wyrobił a raczej dyszki w 30 minut nie zrobię 😉

 4. nestor
  Sierpień 8th, 2012 at 12:44 | #4

  Będę startował w Szybkiej i mam pytanie:
  1. Czy kilometry będą oznaczone? Lubię sprawdzać tempo podczas biegu 🙂 (jak nie będą oznaczone, zawsze mogę opierać się na okrążeniach).

  Przy okazji, byłbym wdzięczny za odpowiedź na inne pytanie i radę 🙂
  2. Z ciekawości – wszyscy wiemy, jakie tempo na kilometr osiągają zawodowcy w zawodach. A jakie tempo na kilometr osiągacie podczas długich rozbiegań na treningach?
  3. Biegam 4 razy w tygodniu (w tym w weekend >20km). Chciałbym wzmocnić mięśnie nóg treningiem siłowym – ile razy w tygodniu ćwiczyć, w którym dniu tygodnia względem treningów biegowych i kiedy najlepiej przestać przed startem? Będę startował w Maratonie Warszawskim i nie chcę biec na zakwasach 😉

  Dzięki z góry za odpowiedzi!

 5. Sierpień 8th, 2012 at 17:38 | #5

  @nestor
  Witaj,

  1. Poszczególne kilometry będą oznaczone tabliczkami znajdującymi się po prawej stronie.
  2. To zależy od okresu treningowego i celu treningu. Jeżeli to zwykły treningowy bieg, to można przyjąć średnio 4:00/km. Czasem nawet do 3:40, a podczas sesji odpoczynkowych nawet 5:00, ale wolniej to raczej nie, bo jest to zbyt meczące 🙂
  3. Jeśli mowa o treningu na siłowni np. ze sztangą, to jest to trudny temat, niewielu go stosuje, a jeżeli tak, to w okresach treningu ogólnego 2 x w tygodniu, później to tylko podtrzymanie. Teraz to już za późno na takie eksperymenty jeżeli za półtora miesiąca Maraton.

  pozdrawiam i powodzenia w Szybkiej Dyszce!

 1. Brak jeszcze trackbacków