Home > Aktualności > cierpliwość

cierpliwość

Mimo, że wiosna tylko w kalendarzu, sezon biegowy ruszył.

Niestety tym razem beze mnie – nastawiam się na jesień, śledząc wyniki i robiąc wszystko, żeby powrócić do pełnej sprawności.

Postępy są wolne i niewielkie, ale najważniejsze, że są. To mnie trzyma w zdrowiu psychicznym, choć nie jest łatwo.

Trening kolarski jest monotonny, ostre kręcenie pedałami daje utrzymanie wydolności. Jeżdżę coraz lepiej, co widać po częstości skurczów serca, mleczanie, a przede wszystkim wykręcanych watach, rosnących z tygodnia na tydzień. Rower, to zupełnie inna specyfika wysiłku, choć Andrea Lali który przez prawie rok tylko jeździł na rowerze po podwójnej operacji ścięgien Achillesa, powrócił w wielkim stylu, wygrywając Mistrzostwa Europy. Jak widać da się poprawiać poziom sportowy, utrzymując wydolność inną aktywnością. Odpoczynek od biegania również często wpływa pozytywnie, dających „drugi oddech” i przedłużając karierę.

To już nudne, bo do miesięcy piszę tylko o kontuzjach. Jeśli jest jakiś limit, to mam nadzieję, że już go wykorzystałem.

Be Sociable, Share!
Kategorie:Aktualności
 1. Krzysiek
  Marzec 24th, 2013 at 20:28 | #1

  Trzymaj się i powodzenia, na pewno jeszcze wiele sukcesów przed Tobą!

 2. Martyna
  Marzec 25th, 2013 at 18:30 | #2

  Każdy ma swój przydział pecha-teraz może być już tylko lepiej 🙂

 3. Szymon
  Marzec 28th, 2013 at 09:17 | #3

  Apropo andrea Lali , czy 4 miesiace po operacji sciegna achillesa w celu czyszczenia ze zrostów mogę jeździć na rowerku ?

 4. jass1978
  Marzec 28th, 2013 at 15:43 | #4

  Strasznie Ci współczuję. Niestety znam ten ból z autopsji a ja jestem tylko amatorem. Ty jesteś profi i dlatego musi być Ci podwójnie ciężko. W każdym razie życzę powrotu do zdrowia i dobrych wyników sportowych.

 5. Marzec 28th, 2013 at 19:12 | #5

  Andrea jeździł już nawet wcześniej, jednak stopień operacji mógł być inny, to powinien ocenić rehabilitant.

 1. Brak jeszcze trackbacków