Home > Aktualności, zawody > Bieg Soczewki

Bieg Soczewki

Po 11 miesiącach wystartowałem w zawodach. Nie najważniejszy był wynik sportowy, a sam powrót do rywalizacji. Trasa wokół jeziora jest dosyć trudna, w blisko 80% po naturalnym podłożu, czyli tak jak lubię, okoliczności idealne do swojego rodzaju debiutu. Po tak długiej przerwie był to trudny bieg.

 soczwka 2013

Początek był spokojny, czułem się bardzo dobrze, jednak z każdym kolejnym kilometrem robiło się coraz ciężej. Mimo pewnego zwycięstwa i wspaniałego uczucia „powrotu do gry”, byłem przez cały bieg trochę jak w innym ciele. Treningi przez ostatni miesiąc szły dobrze, jednak start w zawodach po przerwie zawsze bywał dla mnie trudny, a tak długa pauza przytrafiła mi się pierwszy raz.

Udział w zawodach i do tego zwycięstwo zawsze pomagają wejść na dużo wyższy poziom sportowy, na co bardzo liczę, gdyż do startu w Paramaribo Maraton zostaje tylko miesiąc.

W tej chwili trenuję w Szklarskiej Porębie, warunki są idealne, mam już zaliczony bieg z narastającą prędkością i dwa rozbiegania. Najważniejsze będą najbliższe 2 tygodnie, kiedy to trzeba zrobić 2 długie biegi i 2 mocne tempa.

Zbliżający się start w Maratonie mimo, że niesie ze sobą duże ryzyko, to daje mobilizację do treningu, wprowadzi z pewnością na wyższy poziom przed walką o wjazd na Mistrzostwa Europy. Uzyskanie kwalifikacji może być trudniejsze niż sama walka w Zurichu.

Be Sociable, Share!
Kategorie:Aktualności, zawody
 1. Mikołaj
  Październik 25th, 2013 at 22:07 | #1

  Same dobre informacje, oby tak dalej! Niech trenuje się dobrze, nic nie boli to będzie ok! Powodzenia!

 2. Pawel
  Październik 26th, 2013 at 20:15 | #2

  Mariusz nie daj sie! Bedzie dobrze przeciez to jasne!! Gratulacje zwyciestwa to dobry znak:) trzymam kciuki!!!

 3. Adam
  Listopad 5th, 2013 at 15:33 | #3

  Wreszcie, wreszcie, wreszcie! Teraz juz nic nie moze Panu przeszkodzic w przygotowaniach! Czekam na wpisy z realizacji treningow zima i zycze udanych startow wiosna!

 1. Brak jeszcze trackbacków