MLSS

Test wydolnosci (4)Maximal Lactate Steady State Testing

Po próbie wysiłkowej z tygodnia wcześniej postanowiliśmy zbadać, czy wyliczenia znalezionych momentów progowych zgadzają się w dłuższej pracy. Pracy typowej dla mojego wysiłku treningowego, już bez maski – zwyczajnie tak, jak trenuję na co dzień.

W poprzedni czwartek znaleźliśmy momenty II i III zakresu treningowego wokół których trzeba przebywać, żeby trenować się optymalnie. To te momenty są dla mnie najważniejsze, żeby w optymalny sposób kształtować moją wytrzymałość.

II zakres treningowy, to praca wokół mojego progu mleczanowego. Z badań wyszła prędkość 3:25 i z taką teraz biegłem najpierw 10, a później 5 minut – wynik: mogę biegać nawet ciut szybciej (po 10 i później 5 minutach mierzyliśmy mleczan we krwi).

III zakres treningowy, czyli krążenie wokół progu AT i tu miało być 3:12 / km – tak również biegłem 10 + 5 minut, wynik: również mogę biegać ciut szybciej 🙂

Wszystko potwierdziło się również wynikami częstości skurczów serca, które nie są jednak ta dokładne jak mleczan we krwi.

2015_06_23_MLSSTeraz tylko lekko skorygować wartości zakresów w Polarze i trenować! Setki godzin we właściwych momentach i będzie dobrze 🙂

Dziękuję 4SportLab za profesjonalne przeprowadzenie badań.

Be Sociable, Share!
Kategorie:Aktualności, trening
  1. Mario
    Lipiec 9th, 2015 at 13:31 | #1

    Powodzenia zatem Mariusz. Trzymam kciuki i pozdrawiam 🙂

  1. Brak jeszcze trackbacków