Polar – mój komputer pokładowy

Z technologii Polar korzystam od 1998 roku. W tej chwili biegam z Polarem RS800 CX, a to, co najbardziej sobie w nim cenię, to dokładność pomiarowa i możliwość szerokiej analizy, co ma olbrzymie znaczenie w podnoszeniu efektywności treningu. Rejestracja częstości skurczów serca co 1 s. jest szczególnie przydatna w przypadku najważniejszych dla mnie treningów interwałowych.

Bardzo pomocne są również funkcje sensora S3, gdzięki czemu można skutecznie pracować nad optymalną techniką biegu, a także kontrolować regenerację organizmu za pomocą testu Polar OwnOptimizer.

Z Polarem RS800 CX nie tylko trenuję, ale także startuję w zawodach, co pozwala mi reagować na bieżąco i osiągać maksymalnie wyniki sportowe.

Od kwietnia 2014 trenuję z użyciem Polara V800 – nie tylko świetnie wygląda, ale jest wyposażony w dokładny GPS – w nieznanym terenie to duża pomoc w treningu. V800 posiada funkcję wsparcia treningowego poprzez analizę wysiłku. Podpowiada jakie powinny być optymalne przerwy między jednostkami treningowymi. To poza testami dodatkowa pomoc w ocenie zmęczenia i regeneracji.

W ostatnim czasie mam też przyjemność trenować w modelu Polar M430, którego wielkim atutem jest wielkość i ciężar, przy zachowaniu interesujących mnie funkcji modelu V800, a dodatkowo posiada pomiar częstość skurczów serca z nadgarstka, który poza ekstremalnymi sytuacjami, sprawdza się bardzo dobrze. 

Więcej informacji znaleźć można na http://pl.polar.fi/pl

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków